Христина Шабат, керівниця Центру гідності дитини УКУ взяла участь у міжнародній конференції у Зальцбурзі

06 червня 2024 р. 13:45

Головною темою конференції стала розробка ключових керівних принципів, аспектів і критеріїв установ, дружніх до дітей. Христина Шабат мала виступ на тему “Safeguarding in Wartime. How to build safety” («Захист дітей в час війни. Як створювати безпеку»), ділилася досвідом, як в умовах війни дбати про безпеку дітей. Важливо тримати фокус на Україні, а також поширювати добрі практики наших експертів у створенні безпечного середовища.

Школи, лікарні, готелі, музеї, поліцейські дільниці, сиротинці взаємодіють з дітьми у різний спосіб. Там може панувати дружнє ставлення, повага до гідності дитини і підтримка задля цілісного розвитку дітей. У той же час, ці заклади можуть бути місцем жорстокого поводження, приниження, нехтування та ризику.
Як змінити ставлення на доброзичливе, як заклад може бути із нульовою толерантністю до насильства, як в належний спосіб реагувати на загрози, пов’язані з насильством над дітьми — ці питання були ключовими впродовж всієї конференції.