На міжнародному конгресі в Хорватії почули про дослідження, яке підтримав Центр гідності дитини УКУ

30 жовтня 2024 р. 15:55

23-25 жовтня у м. Спліт (Хорватія) відбувся 35 Міжнародний всесвітній конгрес FICE. На ньому із доповіддю виступила Анастасія Широка, психологиня, доцентка кафедри психології та психотерапії Факультет наук про здоров'я УКУ / Faculty of Health Sciences UCU. Вона розповіла про результати дослідження емоційного переживання батьків та психічного здоров'я дітей, які були вимушені залишити своє місце проживання під час перших місяців війни в Україні. Партнером дослідження став Центр гідності дитини УКУ.


FICE International (Fédération Internationale des Communautés Educatives) – це глобальна мережа організацій та професіоналів у сфері догляду за дітьми та молоддю, а також позашкільної опіки з понад 45 країн світу. 35-й Конгрес був присвячений темі: «Якість послуг у сфері догляду за дітьми та молоддю: інвестиції в майбутнє».

Анастасія Широка відвідала конгрес завдяки запрошенню і підтримці Укрїнської освітньої платформи. Психологиня виступила із доповіддю «Спокійна мама — спокійна дитина?»: Як емоційна регуляція батьків позначалася на психічному здоров'ї дітей в умовах переміщення в перші місяці війни в Україні» ("Calm Mom — Calm Child?": How Caregivers' Emotional Regulation Affected Children's Mental Health in the situation of displacement in the First Months of the War in Ukraine”).
Доповідь базувалася на матеріалах дослідження, яке підтримав Центр гідності дитини УКУ. Протягом перших 3-6 місяців повномасштабного вторгнення було проведене опитування осіб, які перемістилися з 22 областей України в більш безпечні регіони України чи закордон. Вивчалися особливості емоційної регуляції батьків та психічне здоров'я дітей. У який спосіб батьки регулювали свої емоції? Який існував зв’язок між емоційною регуляцією батьків та психічним здоров’ям дітей? А також, які ще чинники, окрім емоційної регуляції батьків, визначають психічне здоров’я дитини? Презентація мала на меті відповісти на ці запитання.
Радіємо, що результати дослідження були презентовані на Міжнародному всесвітньому конгресі серед учасників з багатьох країн світу, де про наш досвід війни дізналися науковці, правозахисники та громадськість.