Творіть безпечне середовище у школі. Будьте у темі Safeguarding.

25 вересня 2023 р. 11:35

Що це таке й чому це важливо для кожного закладу освіти?

Чи ви знаєте, що за кордоном тренінг із сейфгардінгу обов'язково щороку проходять всі, хто працює з дітьми, щоб гарантувати захищене середовище, де права дітей, їх потреби та добробут є пріоритетом. Таке коротке навчання створене з метою превенції, щоб запобігти насильству щодо дітей.

«Сейфґардінґ» — це світова практика превенції, спрямована на запобігання будь-якого насильства щодо дітей.

Курс «Safeguarding. Безпека дитини в освітньому середовищі» потрібен вчителям, вихователям, шкільним психологам, соціальним педагогам, керівникам гуртків, представникам адміністрації закладів освіти, щоб розуміти, як розпізнати дитину, яку кривдять, як розпізнати кривдника, які бувають види насильства, а також, щоб знати норми поведінки між працівниками школи й дітьми і що зробити, якщо є підозра, що над дитиною чинять насильство, куди звернутися за фаховою допомогою.

Після перегляду курсу ви дізнаєтеся:

• Які існують компоненти формування безпечного середовища.
  • Які дорослі є безпечними для дітей та хто такі офіцери безпеки у школі.
  • Види насильства: фізичне, психологічне (емоційне), сексуальне, економічне, жорстока дисципліна.
  • Як розпізнати кривдника та захистити дитину.
  • Правила реагування на небезпеку, якщо дитина звернулася за допомогою.
  • Алгоритм дій у випадку виявлення факту насильства над дитиною.

Це 6 коротких відео до 10 хв, додаток у форматі pdf із корисними матеріалами. Після фінального тестування кожен слухач отримує сертифікат.

Пройти курс можна зареєструвавшись на платформі УКУ-онлайн за посиланням: https://online.ucu.edu.ua/courses/course-v1:UCU+EC19+2023_EC19/about.

З метою полегшення процедури реєстрації додаємо відео-інструкцію, як зареєструватись на платформі.

*Форма навчання — дистанційна, асинхронна. Ви можете проходити лекції у будь-який зручний для вас час.