Майстерня «Церква дружня до дитини»

Формат: наживо
Тривалість: 2 дні

Про що ця можливість?

Майстерню «Церква дружня до дитини» започатковано для того, щоб зґенерувати нові ідеї або ж покращити існуючі ініціативи на рівні парафій, щоб перебування дітей у церкві було комфортним, цікавим та безпечним.

Навчальна програма проходитиме 2 дні. У перший день учасники напрацьовуватимуть ідеї як підсилювати парафіяльну роботу з дітьми та молоддю, а другого дня – як реалізувати конкретну ідею на практиці.

Протягом навчання ви точно задумаєтеся над питаннями:

Також на майстерні учасники зможуть детально проаналізувати наскільки дружніми до дитини є їхні парафії, опираючись на 8 цілей, подивитися на свої сильні та слабкі сторони. А також - скласти план подальшої роботи з дітьми та отримати кошти на впровадження стратегії.

За підсумками майстерні 2022, Центр фінансово підтримав міні-грантами 10 найкращих пропозицій формування середовища, дружнього до дитини. У результаті - парафії втілили різнобічні проєкти, спрямовані на дітей різної вікової категорії: безпечні простори, ігрові кімнати, гуртки для залучення дітей, тренінги для батьків з ненасильницького спілкування, майстер-класи, навчання аніматорів тощо.

Як працює кожен підтриманий проєкт, можна подивитися тут

На кого розрахована?

Парафії УГКЦ. До учасні запрошуємо парафіяльні команди у складі пароха, отця, сестер, братів, мирян, відповідальний за роботу з дітьми та молоддю, катехита.

Умови участі: безкоштовно.

Quote

«…(Важливо) зрозуміти, чого діти очікують від Церкви, які запити ми вже закриваємо, а що можемо додати? Корисною була вправа, де ми згадували себе дитиною в церкві: що мене притягало, а що відштовхувало. Я зрозуміла, що частинку з цього досвіду можу зараз використати […] Корисно є вийти зсередини своєї церкви, стати збоку і зайти наче чужою особою. Це дозволяє також по-іншому подивитись на наше майбутнє. Навіть переосмислити наші приміщення, які ми використовуємо для катехизації чи інших потреб»

Сестра Клара Партем, Згромадження сестер милосердя св. Вінкентія (УГКЦ
Quote

«Програма “Церква дружня до дитини” наштовхнула на думку про те, що не потрібно боятися ділитися своїм досвідом і бути відкритими на чужий досвід. Це вказує на багатство і водночас єдність кожного з нас. Бо Церква – це не просто велика кількість парафій, а люди, які працюють в одному напрямку для того, щоб прямувати до Христа»

о. Святослав Вонс, храм Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці (редемптористи)
Quote

«Мені здавалося, що у нас найменш залучена аудиторія у церкві – це підлітки. Але під час майстерки я зрозуміла, що ми зовсім не займаємося найменшими дітками від 0 до 3 років. Потрібно створити умови не тільки для малечі, а й для мам, щоб вони не думали, з ким залишити дитину вдома»

Волович Соломія, волонтерка, кураторка аніматорів села Зашків з храму святого Архистратига Михаїл

Схожі можливості

Школа “Формування безпечного середовища у церкві” (Рівень ІІ)

Базові знання щодо попередження насильства щодо дітей у церкві
242238952_10209197797618821_3018099778420917658_n

Школа для духовенства та мирян “Гідність дитини як безумовна цінність" (Рівень I)

Базові знання з попередження насильства щодо дітей у церкві
pexels-yan-krukau-8613089

Тренінг «Політики безпеки у школах: як складати сценарії реагування на ризики?»

Вчителі - саме ті, хто мають забезпечувати безпечне середовище для дітей