МІЖНАРОДНИЙ ОНЛАЙН-КУРС «SAFEGUARDING. БЕЗПЕКА ДИТИНИ В СЕРЕДОВИЩІ ЦЕРКВИ»
Унікальний міжнародний арт-проєкт, який співтворили експерти з 6-ти країн: Польща, Угорщина, Україна, Словаччина, Чехія, Хорватія. У всіх цих країнах тема протидії насильству щодо неповнолітніх є однаково актуальною. Тож разом, шістьма країнами, ми напрацювали матеріал, який має сім робочих мов: англійську, польську, українську, хорватську, угорську, словацьку та чеську – щоб максимально наблизити питання протидії насильству до слухачів кожної країни. Водночас, шукаючи нестандартної подачі такої складної теми, запросили до розробки візуальної частини Уляну Креховець, українську іконописицю, мисткиню, яка створила ілюстрації до курсу у авторській манері скетчу.
Матеріал курсу складають базові питання у яких має орієнтуватися кожен учасник церковної інституції. У ньому розбираємо основи: поняття насильства, фактори, що його спричиняють, вплив на неповнолітніх, як можемо розпізнати кривдника та зреагувати у відповідний спосіб. Кроки, які можемо зробити, щоб запобігти випадкам насильства у церковному середовищі, хто за це відповідальний та як перевірити, чи добре працюємо на безпеку дітей. Курс націлений на єпископів, архиєпископів, митрополитів, священників, семінаристів, богопосвячених осіб, мирян, які або безпосередньо працюють з дітьми, або ж мають вплив на прийняття рішень в інституції церкви.
Структура курсу
- Лекція 1 “Місце дитини в церкві” (Україна)
- Лекція 2 “Поняття насильства та його вплив на неповнолітніх і вразливих дорослих” (Угорщина)
- Лекція 3 “Чинники, що зумовлюють насильство. Як запобігти йому в церковному середовищі?” (Хорватія)
- Лекція 4 “Хто може вчиняти насильство над дітьми та вразливими дорослими? Як виявити злочинця?” (Словаччина)
- Лекція 5 “Належне реагування на ймовірний факт насильства” (Чехія)
- Лекція 6 “Відповідальність за захист неповнолітніх і вразливих осіб у церкві. Принципи підзвітності та прозорості” (Польща)
Автори курсу
Цим курсом Україна ініціює рух до важливих дискусій про превенцію насильства одночасно на 6-ти локальних рівнях Католицької Церкви. Водночас це змога говорити про досвід формування безпечного середовища для дітей Католицької Церкви Східної Європи на міжнародному рівні.