Алгоритм реагування на насильство у середовищі церкви

Першою ознакою того, що організація є відкритою на постраждалих осіб та не толерує насильство є – прозорий та дієвий механізм реагування на випадки насильства. Згідно серії документів, виданих Апостольським Престолом, а зокрема завдяки документу Vademecum 2.0 “Про деякі процесуальні моменти роботи з випадками сексуального зловживання над неповнолітніми з боку священнослужителів” церква розробила та прозоро представила алгоритм реагування на насильство у своєму середовищі.

Схема алгоритму реагування, яка у додатку, сформована саме на базі Vademecum 2.0 і скеровує як реагувати, якщо кривдник є працівником / волонтером у церкві, а також у випадках якщо звернення стосується осіб з інших сфер. Також документ містить пояснення, що відбувається після зголошення випадку до єпископа /настоятеля згромадження; вказівки щодо співпраці з цивільною владою та дотримання конфіденційності.

Якщо кривдник є працівником чи волонтером у церковній структурі або ж кривда відбулася в рамках церковного заходу, перші швидкі дії перегляньте тут.

Також невід’ємною частиною реагування є належний супровід постраждалої особи та її близьких. Ви можете скласти список контактів психологів, юристів, які згідні надавати екстрену безкоштовну консультацію.

Завантажити

Схожі ресурси

Screenshot 2024-02-09 at 12.00.15

“Норми та принципи захисту неповнолітніх та вразливих осіб у душпастирській діяльності УГКЦ в Україні” (2022)

Безпекові політики Української греко-католицької церкви щодо праці з неповнолітніми та вразливими особами.
Screenshot 2023-06-27 at 20.21.52

13 кроків безпеки дітей

Список відео-шотів про те, як дитині навчитися встановлювати особисті межі та будувати власну безпеку
Screenshot 2023-06-28 at 02.15.11

Бог. Війна. Людина

Цикл коротких відео, теми яких виникли у рамках круглий столів “Бог. Війна. Людина”