Алгоритм реагування на насильство у середовищі церкви
Першою ознакою того, що організація є відкритою на постраждалих осіб та не толерує насильство є – прозорий та дієвий механізм реагування на випадки насильства. Згідно серії документів, виданих Апостольським Престолом, а зокрема завдяки документу Vademecum 2.0 “Про деякі процесуальні моменти роботи з випадками сексуального зловживання над неповнолітніми з боку священнослужителів” церква розробила та прозоро представила алгоритм реагування на насильство у своєму середовищі.
Схема алгоритму реагування, яка у додатку, сформована саме на базі Vademecum 2.0 і скеровує як реагувати, якщо кривдник є працівником / волонтером у церкві, а також у випадках якщо звернення стосується осіб з інших сфер. Також документ містить пояснення, що відбувається після зголошення випадку до єпископа /настоятеля згромадження; вказівки щодо співпраці з цивільною владою та дотримання конфіденційності.
Якщо кривдник є працівником чи волонтером у церковній структурі або ж кривда відбулася в рамках церковного заходу, перші швидкі дії перегляньте тут.
Також невід’ємною частиною реагування є належний супровід постраждалої особи та її близьких. Ви можете скласти список контактів психологів, юристів, які згідні надавати екстрену безкоштовну консультацію.
Завантажити