Основні документи, якими керуються УГКЦ щодо зловживання неповнолітніми

Центр гідності дитини УКУ здійснив переклад низки основних документів, виданих Апостольською Столицею щодо захисту неповнолітніх та вразливих дорослих від сексуальних зловживань у Церкві. Ці документи регулюють як церква має реагувати на випадки зловживання, які сталися у середовищі єпархій, згромаджень, в церковних організаціях, а також - хто і в який спосіб несе за це відповідальність.

Мова йде про переклад наступних документів:

  1. Апостольський лист у формі Motu Proprio “Sacramentorum sanctitatis tutela” Івана Павла ІІ, яким проголошуються Норми щодо найважчих злочинів, зарезервованих за Конгрегацією Доктрини Віри (2001);
  2. Норми Motu Proprio “Sacramentorum sanctitatis tutela” (2001) Історичний вступ;
  3. Лист Кардинала Вільяма Левади з нагоди оприлюднення Циркулярного листа для єпископських конференцій щодо рекомендацій стосовно роботи з випадками сексуального зловживання над неповнолітніми з боку священнослужителів (2011);
  4. Циркулярний лист, спрямований на те, щоб допомогти конференціям єпископів розробити положення щодо роботи з випадками сексуального зловживання над неповнолітніми з боку священнослужителів (2011)
  5. Апостольський лист Motu Proprio “Як любляча мати” (2016)
  6. Rescriptum ex audientia SS.MI (3 грудня 2019)
  7. Rescriptum ex audientia SS.MI (6 грудня 2019)
  8. Норми, що стосуються злочинів, зарезервованих за Конгрегацією Доктрини Віри (2021)
  9. Vademecum 2.0 Про деякі процесуальні моменти роботи з випадками сексуального зловживання над неповнолітніми з боку священнослужителів. (2022)

Також підбірка доповнена двома документами, виданими УГКЦ для локального контексту, зокрема безпекові політики:

Переклад здійснено Центром Гідності Дитини УКУ за згодою Libreria Editrice Vaticana. Богословська корекція текстів - о. Іван Дулиба.

Завантажити

Схожі ресурси

Screenshot 2023-09-05 at 11.59.52

Вебінар "Cексуальне насильство як воєнний злочин: співпраця з представниками правоохоронних органів"

Що має зробити сімейний лікар для подальшого супроводу постраждалого, а також для притягнення винних до відповідальності? Як налагодити ефективну взаємодію між сімейними лікарями та представниками поліції?
2

Універсальні керівні принципи від Папської комісії у справах захисту неповнолітніх

10 принципів були розроблені ватиканською структурою, щоб комплексно охопити усі питання, що впливають на безпеку дитини у середовищі церкви.
Picsart_24-01-11_14-23-03-291

«Про що мовчать діти?» — серія розмов про потреби дітей з двох сторін: психології та духовності

Серія з 5-ти розмов «Про що мовчать діти?» із дитячою психіатринею, психотерапевткою Юліаною Маслак та отцем Романом Демушем, заступником голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ.