Посібник "Інструктажі для безпеки дітей у школі"

"Інструктажі  для безпеки дітей" - підбірка інтерактивних занять для дітей віком 4-18 років, націлених на попередження різного виду насильства щодо неповнолітніх.

В них пояснюється, як  дітям стати більш свідомими власного тіла, його меж та людей поруч, говорити про те, що їм не подобається, як з ними чинять, та володіючи такими знаннями, мінімізувати ризик насильства.

Інструктажі – це перша в середовищі  церкви в Україні збірка інтерактивних занять для дітей та підлітків 4-6, 7-10, 11-14 та 15-18 років, з урахуванням різних етапів дорослішання де зрозумілою мовою  пояснюється, як запобігати та протидіяти насильству, як говорити про насильство із неповнолітніми, як створити безпечний простір.

Для кожної вікової категорії передбачений цикл із 4 занять, де обов’язково дітям розповідають про:

Заняття розраховані на два типи активностей: для малої (до 15 осіб) та великої аудиторії — понад 15 осіб в групі. Кожне заняття містить практичні завдання для дітей, коли вони в формі бесіди чи дискусії обговорюють конкретні приклади насильницької поведінки.

З урахуванням розвитку і знань кожної вікової категорії посібник містить додатки із зображеннями, розмальовками, іграми для молодшого віку та qr-кодами для перегляду тематичних матеріалів із старшими дітьми. Додатково наявні корисні посилання на документи з безпеки дітей, телефони служб реагування та гарячі лінії, куди варто звернутися, якщо дитина зазнала насильства.

Збірка безпекових інструктажів буде корисна в роботі психологів, педагогів, вихователів та вчителів в церковних садочках та школах, катехитів, духівників, що працюють з дітьми, лідерів спільнот та лекторів, що працюють з неповнолітніми особами у середовищі церкви.

Завантажити посібник Завантажити додатки Завантажити афішу

map_support_А3_2023_mini

Мапа відповідальних за прийняття зголошень в УГКЦ

Контакти осіб на рівні кожної (архи)єпархії, які призначені приймати інформацію про ймовірний випадок насильства щодо неповнолітньої чи вразливої особи
Screenshot 2023-06-28 at 08.45.52

Путівник по безпеці для парафій

Для тих, хто служить на парафіях - священників, богопосвячених осіб, мирян - щоб допомогти їм творити безпечне середовище для неповнолітніх та вразливих осіб
Screenshot 2023-09-05 at 12.08.47

Вебінар "Перша психологічна допомога та особливості комунікації з постраждалими від сексуального насильства"

Про алгоритм дій медичного працівника при виявленні випадків сексуального насильства та особливості комунікації з постраждалими різних вікових категорій.