Універсальні керівні принципи від Папської комісії у справах захисту неповнолітніх

Святіший Отець доручив Комісії зміцнити існуючі принципи щодо захисту в усій Церкві, щоб переконатися, що Церква є безпечним середовищем для дітей та вразливих осіб, зокрема. Цей мандат міститься в документі Католицької церкви під назвою Praedicate Evangelium. Стаття 78.2 цього документу описує, якою є роль Комісії для Церкви.

Працю над формуванням приципів Комісія розпочала у 2022-му році. Напрацьована чернетка пройшла кілька раундів публічних консультацій з керівництвом місцевих церков, тими, хто постраждав від насилля, та іншими зацікавленими особами, перш ніж завершити роботу над універсальною структурою керівних принципів.

У документі йде мова про такі принципи:

  1. Сейфгардинг* дітей та дорослих є невід’ємною частиною праці керівництва Церкви, її управління та культури.
  2. У фізичних та онлайн середовищах дорослі сприяють безпеці та впроваджують належні запобіжні заходи, які зменшують ймовірність, що дітям та вразливим дорослим буде заподіяна шкода.
  3. Супровід постраждалих від насильства, їхніх родин та громад, є пріоритетним, тому церковне керівництво активно залучає спільноту церкви до заходів з формування безпеки.
  4. Процедури зголошення занепокоєнь та скарг є оперативними, доступними та зрозумілими для дітей, дорослих, сімей, опікунів, громад та персоналу.
  5. Сейфгардингові політики та процедури контекстуалізовані відповідно до культури місцевої церкви.
  6. У політиках та процедурах зафіксовано те, наскільки безпечною є церква для дітей та дорослих.
  7. Особи, які працюють з дітьми та дорослими мають належну кваліфікацію, поінформовані про свої обов'язки, мають супервізію та отримують підтримку для практичного втілення принципів сейфгардингу.
  8. Персонал володіє знаннями, навичками та є обізнаний, як забезпечувати безпеку дітей та дорослих через інформування, постійне навчання та формації.
  9. Дітей та дорослих сприймають серйозно, вони поінформовані про свої права та беруть участь у прийнятті рішень, які їх стосуються.
  10. Церква регулярно переглядає та вдосконалює власні механізми захисту дітей і дорослих.

У документі кожен принцип розписаний на кілька критеріїв, по яких можемо побачити, що принцип є впроваджений на практиці. А кожен критерій має показники, які вказують, чи цей принцип було впроваджено якісно.

Станом на зараз Комісія пілотує Принципи в Католицькій церкві кількох країн, адже важливо враховувати різні культурні контексти, в яких ці принципи мають бути трансформовані у чіткі політики і процедури захисту.

Актуальний документ фактично доповнює Циркулярний лист Дикастерії з питань доктрини віри 2011 року.

Завантажити

Схожі ресурси

Screenshot 2023-06-27 at 19.25.02

Вебінар “Як говорити з дітьми про війну?”

Як пояснити дітям, що таке війна і хто має це робити? Чому Росія - типовий булер? Як не стати такими як росіяни? Про це - у вебінарі
337146951_206924565362454_3687540543050715737_n

Конференція “Захист дітей у часі війни”

Основний фокус спілкування - це три опори повноцінного дитинства: гідність, радість, безпека
Screenshot 2023-10-16 at 14.45.26

Посібник "Інструктажі для безпеки дітей" для представників церкви

Підбірка інтерактивних занять для дітей віком 4-18 років, націлених на попередження різного виду насильства щодо неповнолітніх. Заняття напрацьовані для середовища церкви