13 кроків безпеки дітей

Основна відповідальність за захист неповнолітніх завжди є на дорослих, які поруч. Проте ми можемо озброїти дітей базовими навичками, які нормалізують їхню реакцію тривоги, та підштовхнуть активно шукати захист, коли виникатиме загроза.

Саме для цього рекомендуємо, щоб ваші діти опанували 13 кроків безпеки, які ми зібрали на одному плакаті. Його можна розмістити в школі, в кімнаті, в приміщенні організації. Але в першу чергу варто проговорити ці правила з дитиною та дорослими, які працюють з дітьми. Якщо дорослі будуть їх дотримуватися - це працюватиме на попередження насильства, зокрема сексуального. Також правила дадуть дитині розуміння власних меж, вміння просити про допомогу у дорослих чи зупиняти ситуацію, яка не до вподоби.

Ось 13 кроків, які допоможуть бути в безпеці:

1. Я маю право сказати «ні» дорослим і мене почують
  2. Я знаю правила, які ніколи і нізащо не можна порушувати
  3. Я вмію зупинити ситуацію, якщо хтось порушує мої правила
  4. Я завжди розказую дорослим про те, що мене хвилює
  5. Я знаю п’ять дорослих, яким довіряю
  6. Моє тіло — це моя приватна територія
  7. Я знаю правило купальника
  8. Спершу я завжди запитую старших
  9. Я не маю таємниць від дорослих
  10. Я не мовчу, коли ображають моїх друзів
  11. Усього мене створив Бог
  12. Дорослі існують для того, щоб діти чулися в безпеці
  13. Я - важливий

map_support_А3_2023_mini

Мапа відповідальних за прийняття зголошень в УГКЦ

Контакти осіб на рівні кожної (архи)єпархії, які призначені приймати інформацію про ймовірний випадок насильства щодо неповнолітньої чи вразливої особи
Screenshot 2023-06-28 at 08.45.52

Путівник по безпеці для парафій

Для тих, хто служить на парафіях - священників, богопосвячених осіб, мирян - щоб допомогти їм творити безпечне середовище для неповнолітніх та вразливих осіб
Screenshot 2023-09-05 at 12.08.47

Вебінар "Перша психологічна допомога та особливості комунікації з постраждалими від сексуального насильства"

Про алгоритм дій медичного працівника при виявленні випадків сексуального насильства та особливості комунікації з постраждалими різних вікових категорій.