Посібник "Інструктажі для безпеки дітей" для представників церкви

"Інструктажі  для безпеки дітей" - підбірка інтерактивних занять для дітей віком 4-18 років, націлених на попередження різного виду насильства щодо неповнолітніх.

В них пояснюється, як  дітям стати більш свідомими власного тіла, його меж та людей поруч, говорити про те, що їм не подобається, як з ними чинять, та володіючи такими знаннями, мінімізувати ризик насильства.

Інструктажі – це перша в середовищі  церкви в Україні збірка інтерактивних занять для дітей та підлітків 4-6, 7-10, 11-14 та 15-18 років, з урахуванням різних етапів дорослішання де зрозумілою мовою  пояснюється, як запобігати та протидіяти насильству, як говорити про насильство із неповнолітніми, як створити безпечний простір.

Для кожної вікової категорії передбачений цикл із 4 занять, де обов’язково дітям розповідають про:

Заняття розраховані на два типи активностей: для малої (до 15 осіб) та великої аудиторії — понад 15 осіб в групі. Кожне заняття містить практичні завдання для дітей, коли вони в формі бесіди чи дискусії обговорюють конкретні приклади насильницької поведінки.

З урахуванням розвитку і знань кожної вікової категорії посібник містить додатки із зображеннями, розмальовками, іграми для молодшого віку та qr-кодами для перегляду тематичних матеріалів із старшими дітьми. Додатково наявні корисні посилання на документи з безпеки дітей, телефони служб реагування та гарячі лінії, куди варто звернутися, якщо дитина зазнала насильства. 

Збірка безпекових інструктажів буде корисна в роботі психологів, педагогів, вихователів та вчителів в церковних садочках та школах, катехитів, духівників, що працюють з дітьми, лідерів спільнот та лекторів, що працюють з неповнолітніми особами у середовищі церкви.

Завантажити посібник Завантажити додатки Завантажити афішу

Схожі ресурси

337146951_206924565362454_3687540543050715737_n

Конференція “Захист дітей у часі війни”

Основний фокус спілкування - це три опори повноцінного дитинства: гідність, радість, безпека
Screenshot 2023-06-27 at 19.52.39

Панельна дискусія “Гідність дитини у 21 ст. Рефлексії на дослідження”

Під час дискусії експерти сфер соціології, психології та духовенства провели аналіз першого дослідження в Україні про сексуальне насильство
Screenshot 2023-06-27 at 19.25.02

Вебінар “Як говорити з дітьми про війну?”

Як пояснити дітям, що таке війна і хто має це робити? Чому Росія - типовий булер? Як не стати такими як росіяни? Про це - у вебінарі